İstanbul 14.00’da dört taleple Taksim’de bir araya geliyor / 14 hr. İstanbul is uniting around 4 non-demands (People’s Orders)

See on Scoop.itAnother World Now!

İstanbul direnişini örgütleyenlerin, Taksim Dayanışma ve toplumsal muhalefet örgütlerinin ortak toplantısı gerçekleşti. Belirlenen 4 talep ve direnişin ortak irade beyanı ile İstanbullular saat 14.00’da Taksim Meydanı’nda buluşacak

Taksim Gezi Parkı’na dozerlerin girmesi ve ağaçların sökülmesiyle başlayan ve günlerdir süren direniş Türkiye’nin birçok kentine yayıldı. Üç büyük kentin büyük meydanları toplumsal muhalefet tarafından zapt edildi. Direniş, AKP’ye karşı isyana dönüştü. Başta Taksim Meydanı olmak üzere tüm kentlerde direnişlerin en temel talebi “Hükümet istifa” oldu.

Bugün 5 gündür İstanbul direnişini örgütleyenlerin, Taksim Dayanışma ve toplumsal muhalefet örgütlerinin ortak toplantısı gerçekleşti. Belirlenen 4 talep ve direnişin ortak irade beyanı ile İstanbullular saat 14.00’da Taksim Meydanı’nda buluşacak:

Türkiye çapında tüm eylemlerde gerçekleşen gözaltılar derhal serbest bırakılsınGezi Parkı’na saldıran, Gezi Parkı İstanbul direnişi başta olmak üzere ülkenin dört bir yanındaki direnişlere saldırı emrini veren, saldırıları yöneten, halkın demokratik hak kullanımını engelleyen ve yaralanmalara neden olanlar istifa etsinTaksim ve İstiklal’deki eylem yasağına son verilsinTaksim’de ne Topçu Kışlası’na ne de başka bir talan projesine izin vermeyeceğiz

 Sendika.Org

GAIA: Global Alliance for Immediate Alteration‘s insight:

1. ALL THE ARRESED WILL BE RELEASED 

2. ALL LEAD THE OPRESSION AND AGRESSION TOWARDS PEACEFULL PROTESTERS WILL RESIGN

3. PROTEST BAN FOR TAKSIM AND ISTIKLAL AVENUE WILL END

4. NOMORE RIAD PLANS (TOKI-AVM-BRIDGE) IN NO CITIES

See on www.sendika.org

Advertisements

One thought on “İstanbul 14.00’da dört taleple Taksim’de bir araya geliyor / 14 hr. İstanbul is uniting around 4 non-demands (People’s Orders)

  1. Pingback: 14 hr. İstanbul is uniting around 4 non-de...

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s