Caferağa Solidarity Hosts #Agora99 Pre-meeting 24-26 October in Kadıköy Istanbul

image[scroll for english]

Agora99 İstanbul’da
AVRUPA’DAN YOLDAŞLARI AĞIRLIYORUZ!
Son dönemde Avrupa’da gerçekleşen ayaklanmalar sonrası kurulan Agora99’u 24 ve 25 ekimde Mahalle Evi’nde ağarlıyoruz. İşgal fabrikalarından özyönetim kliniklerine, emek örgütlerinden mega-proje karşıtı hareketlere, mahalle evlerinden feminist örgütlere uzanan esinlendirici bir çeşitliliğe sahip Agora99’un tüm İstanbul forum ve örgütlerine yaptığı çağrıyı dikkatinize sunuyoruz.

24 ve 25 Ekim için Davet

24 Ekim Cuma, 19:00-23:00:
Müşterek Mücadeler için İstanbul’da Uluslar Aşırı Bir Toplantı.
Caferağa Mahalleevi, No 24 (Hacı Şükrü Sokak), 34710 Kadıköy

Harita: https://maps.google.nl/maps?q=hacı+şükrü+sokak+24&oe=UTF-8&hl=en&client=safari&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ei=fVpJVKP7NIbuyQP_iYKQCQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&output=classic&dg=brw

Agora99’un siyasi alanına son yıllarda İspanya, Yunanistan, İtalya, Almanya, Bulgaristan, İngiltere, Hollanda ve diğer ülkelerde meydana gelen toplumsal mücadeleler can verdi. Agora 99 farklı mücadele deneyimlerini birleştirmek, ilişkilendirmek ve ağ tipi örgütlemek için tahayyül edildi. İçinde yer alan mücadeleleri örneklendirmek için bir kaçını sayalım: Doğrudan demokrasi ve kent hakkı mücadeleleri, özyönetim hastane ve özüretim fabrikaları, borçlu ve kırılgan şartlarda (prekar) çalışan insanların kurduğu kolektifler, mega-projelere karşı duran örgütler, alternatif medya ve tekno-siyaset toplulukları, özgürlük mücadeleleri ve feminist örgütler…İşte bu gruplar İstanbul grup ve forumlarını açık bir tartışma yapmaya, deneyimlerimizi ve analizlerimizi paylaşmaya, müşterek bir mücadele alanı tahayyül etmeye ve kurmaya davet ediyor. Bir direniş ve örgütlenme istikameti belirlemek için müşterek noktalarımızı anlamayı gerçekten de çok arzuluyoruz.

Forumda yer alacak ekipleri sıralayalım: Müşterekler Vakfı (Fundación de los Comunes- İspanya), Halkların Meydanı Madrid (Peoples Square, Madrid-İspanya), Dinamo Yayıncılık ve ESC Atölyesi (Dinamo Press and Esc Atelier, Roma-İtalya), Küresel Proje (Global Project, Napoli-İtalya), Müdahaleci Sol (Interventionistische Linke, Almanya), Gezi Dayanışma Forumu, Betaforum, 2DhF Festivali (Hollanda) ve Küresel Meydan (Global Square) gibi uluslar aşırı forumlar.

FİLM GÖSTERİMLERİ:
Gösterimler sonrası yönetmenlerle mücadele deneyimlerimizi paylaşacağız.

1- “Toplardan Bir Dağ” (A Mountain of Balls): Biocide’a (Biyolojik Soykırım), orduya ve “çöp kapitalizmine” karşı Napoli halkının mücadelesi. (50 dak.)
2- “Atölye Sıfır” (Officine Zero): Roma’daki bir fabrikanın işgal edildikten sonra müşterek bir üretim mekanına ve kırılgan (prekar) çalışma şartlarına karşı mücadelenin ana üssüne dönüşünün hikayesi.

25 Ekim Cumartesi, 17:00 – 21:00

HAYDİ! ÜÇÜNCÜ AGORA 99’U, 2015 YILINDA İSTANBUL’DA YAPALIM
Caferağa Mahalleevi, No 24 (Hacı Şükrü Sokak), 34710 Kadıköy

Ertesi gün yine aynı mekanda toplanıp bir sonraki büyük Agora99 buluşmasının İstanbul’da yapılabilirliğini konuşmak istiyoruz. Agora99’un muhtemel siyasi evrimini ve organizasyon meselelerini tartışmak istiyoruz. Büyük buluşmanın İstanbul’da yapılmasını isteyen herkesi bekliyoruz!

Agora99 ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve uzun çağrıyıya erişmek için bkz. http://99agora.net/

Friday 24th

6pm: A TRANSNATIONAL SPACE OF COMMON STRUGGLES IN ISTANBUL
Caferağa Mahalleevi, No 24 (Hacı Şükrü Sokak), 34710 Kadıköy

Different social struggles which took place in the past years in cities of Spain, Greece, Italy,Portugal, Germany, Bulgaria, UK, and Holland among others, animated the political space of Agora99. Agora99 is thought as a transnational space for connecting, networking and relatingdifferent experiences of the struggles for real democracy and right to the city, practices of self-management of hospitals and self-production in factories, collectives of precarious and indebted people, networks against infrastructure projects, media and technopolitics collectives,struggles for the freedom of movement and feminism, just to name a few.
These experiences invite Istanbul-based forums and groups to this meeting to have an open discussion, to share analysis and experiences, connect and imagine a common space of struggles.
We would love to understand together which are our commonalities to shape a path of resistance and organization.
People linked to Fundación de los Comunes (Spain), Peoples Square Madrid (Spain), Dinamo Press and Esc Atelier from Rome (Italy), Global Project from Napoli (Italy), Interventionistische Linke (Germany), Gezi Solidarity Forum, Betaforum and 2Dh5 Festival (Netherlands), as well as transnational networks like Global Square will participate in the discussion.

9pm: screening of documentaries

Saturday 25th, 4pm – 9pm

MEETING: LET’S ORGANIZE THE 3RD AGORA99 IN ISTANBUL IN 2015!
Caferağa Mahalleevi, No 24 (Hacı Şükrü Sokak), 34710 Kadıköy

The next day, we want to meet again in the same place, Caferağa Mahalleevi, in order to discuss whether and how it is feasible to hold the next Agora99 in Istanbul. We want to discuss the possible political development of Agora99 as well as organizational matters. So if you are interested in making it happen in Istanbul, you should come to this meeting!

1 thought on “Caferağa Solidarity Hosts #Agora99 Pre-meeting 24-26 October in Kadıköy Istanbul

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.